Posledný banán pre Gorilu

Autor: Albert Rikardovic | 26.1.2012 o 14:05 | (upravené 26.1.2012 o 16:59) Karma článku: 12,48 | Prečítané:  1259x

... aj takto môže znieť nové slovenské príslovie ako náhrada za posledný klinec do rakvy. Neostáva nám nič len dúfať, že ten pomyselný posledný klinec pre mnohých ukrytých v hmle na parlamentnom vŕšku bude práve táto Gorila. Aj keď, ako občas čítam bitkaargumentov.sme.sk, tak pochybujem a len vo mne viac vrie žlč.

 

Štvete ma

Ľudia, šedivejem z Vás. Nie je to len z toho, že niekto povie, že ide voliť SDKÚ lebo "rozmýšľa". Ale ešte aj to ako sa teraz všetci vyhovárajú na apatiu, že už im to je jedno. Toto je presne čas, kedy Vám to nemôže byť jedno ani v najmenšom.

Som rád, že sa 27.1. uskutoční protest, a že si zbehnú mrknúť aj na huncútov k parlamentu. Vraj cez 3000 ľudí. Dúfajme.

Banánová republika

No naspäť k posledným banánom. Lipšic, vynechajme, že z akých pohnútok, nám tu ukazuje, že veci v Gorile sú pravdivejšie ako by si jeden mohol čo i len domyslieť. Dzurinda mu nadáva do bláznov. Asi nečakal, že niekto poruší tú ich tajnú tichú dohodu o zametaní korupcie. Neviem ako to bolo, ale asi z Michaloviec do Bratislavy už necestoval vlakom, lebo potom by ten vtip o vystupovaní v Leopoldove niekto z cestujúcich na ňom naozaj vyskúšal.

Tie čísla a tie mená. To si ozaj nikto neuvedomuje, že čo to znamená? Počúvam a čítam argumenty ako to, že je možné krúžkovať a tak voliť vlastne beztrestných odborníkov v strane. Lenže strana dostane hlas a plno lístkov je bez krúžkov, lebo nie každý je krúžkovač (vychádza to približne na 50%). Tí na prvých miestach tam teda budú tak či tak. A aj keby sa do parlamentu nedostali, lebo by ich iný, lepší kandidát prekrúžkoval, tak si myslíte, že dojde k obmene v strane? Citujúc Mikiho - "Nežartujte". Ten má svoje nitky. To sme si už zažili pri p. Galkovi, či Eurovale. To by najprv skutočne museli vyletieť z parlamentu ako celok, aby sa spamätali.

A nie je to samozrejme len o SDKÚ. Namočené sú aj špičky SMERu, SMK, či MOSTu a aj KDHáci sa zviezli. O každej z tejto strán si môžme povedať to isté. Žiadne obmeny nebudú. Fico nemá byť v politike do 2014. Už vidím ako odstupuje z postu premiéra 1.1.2014. V KDH sa už o zmenu pokúsili a z reformátorov ostal už len vyšetrovateľ Lipšic. V MOSTe urobili zmenu vedenia a tá stará, v spise spomínaná, si urobila stranu. Samozrejme to bol výborný ťah pre Slovač a znova boli pri koryte. Predstavitelia, resp. pán predseda MOSTu sú v týchto veciach ešte viac ticho ako SMERáci a to sa spomínajú pri Transpetrole.

Jasné, všetci si najprv mysleli, že stačí povedať, že je to výmysel a všetko je vyriešené. V tejto chvíli sú z nich len vši pod chrastou.

Keďže som už spomenul, že Fico bude premiér po týchto voľbách, tak na margo toho tvrdím, že to bude koalícia SMER, KDH, SDKÚ. Bieli KDHáci povedali, že oni do dvojkoalície nepôjdu, ale keď pôjde aj SDKÚ, tak výhovorka bude. SDKÚ vraj nepôjde, ale keď pôjde aj KDH, tak bude pekná výhovorka, a hlavne bude dôležité, že to bude široká transkoalícia. Pre dobro občanov samozrejme. A spoločné kšefty, veď spolu dokážu veľa (ukradnúť) s tým, že budú mať istoty (, že im nikto nebude do nich zadrbávať a pekne si kšeftíky rozdelia) a (my im to zaplatíme z daní) našou prácou.

O tom, že si všetci pekne rozumejú a to, čo vidíme my je len divadlo dokazuje aj to, že príde Pali z KDH za Palim zo SMERu a povie, nech už dajú Jankovi pokoj s tým bytom. A pokoj mu veruže aj dali.

Vládna história Goríl

Keď si to dáme dokopy, tak je z toho pekný príbeh. Dzurinda v jednom šíku s Ficom bijú za slobodu slova v Markíze. Dzurinda postaví vládu po voľbách 1998 a táto vláda urobí rozhodnutia, ktoré posunú Slovensko dopredu. Za toto vďaka, ale plus mínus tu vďaka končí. Potom zostaví aj druhú vládu, už sú to ostrieľaní vládni politici, ako sa sami nazývajú, takže poznajú ako celý systém funguje, čo sa dá a čo nie. Prebehnú udalosti a lá Gorila. KDH zvalí vládu kvôli zmluve s 0,44km2 veľkým "štátom". Možno to bolo aj dobre, aspoň niečo z Gorily sa muselo stopnúť. Ale potom prišiel druhý z Markizáckeho šíku.

Ale keď nie Penta a Slávo, tak potom J&T a Jachtár a 30,126°C, či emisie alebo tatranské pozemky. Škoda, že z tohto obdobia tiež nemáme nejaký spis. Ale tu je nutné ho nazvať po nejakom väčšiom hrubokožcovi, napríklad Hroch.

Po nasledujúcich voľbách prichádzajú zas tí predošlí, ale s jedným navyše. A o jednu obohranú opicu vo vláde menej. Táto alfa gorila, platinou presievaná, sa však nedala a prvá príležitosť na zhodenie vlády bola využitá. A netvárte sa, že nie. Vystúpenia Mikiho a Ivana mi stačia. Ivan navyše ako keby stratil svoj rozum. Možno to bude aj tým, že väčšina reforiem vôbec nebola z jeho hlavy a pán ekonóm ani nie je taký veľký a zázračný ekonóm ako sa zdá. I keď kecať vie.

Po páde ostali vládnuť. Alfa samci sa síce hneď dohodli na voľbách a ich dátume a opätovnom hlasovaní o našom zadĺžení, ktoré prebehlo o tri dni neskôr. Kto tu nevidí dohody? Ak navyše vezmeme v úvahu fakt, že poslanec KDH dokáže o tom aj uzavrieť stávku.

A MOKYS si ide ďalej, lebo novinárov nesmieme odpočúvať, lebo je to neprijateľné. Aj keď najprv boli vyjadrenia pani transparentnej také, že je nutné to poriadne porešetriť. Tri dni a už bolo vyšetrené. Ale Bubeníkovej sa budeme pýtať a pýtať. A ten, čo za ňu zobral politickú zodpovednosť si stále hovie na stoličke. Aj po tom, ako samotná pani premiérka a ministerka obrany našla papiere, ktoré spis SIS potvrdzujú, aj po tom ako žiadosti potvrdil súd.

A novinári?

O tých možno ešte v horšom. Tí mali byť v prvej línii a poukazovať na tieto udalosti. Najprv vlna kritiky pre ich odpočúvanie, lebo oni sú asi nadľudia. A tí istí sa o Gorile už báli, to sú mi Supermani. Ak sa bojíte alebo sa chcete vyhovárať, tak choďte niekam. Takých nám tu netreba. V tomto ste boli v jednom šíku s tými tam hore. Len vykecávať a zahovárať. Je trápne keď aj vás až tlak verejnosti dotlačí k tomu, aby ste sa téme venovali viac a podrobnejšie.

Jediný, ktorý s tým niečo robil, nemal možnosť nič uverejniť. Musí to dať jednoducho do knihy. Postoje, komentárerozhovory novinára Filu sú ešte menej pochopiteľné. A úplne nepochopím, že sa Lipšica počas dlhého rozhovoru ani nespýtajú na to, či mieni Rejdu zbaviť mlčanlivosti, keďže tvrdí, že má materiály. Čo sa týka článkov v Pravde, tak to je zbytočné sa čo i len vyjadriť, že Bejby.

A k tomu všetkému hlas podobný Ficovi a Mikiho "tak ma neser" upadajú/upadli do zabudnutia. A to sa Dzurinda dokonca priznal, že hlas je jeho. Presne tam to však aj skončilo. Akurát nebol na kandidátke. Čo z toho, keď si zaručil teplé miestečko vo vláde? Ja o ďalších informáciách v tomto neviem. Prebieha nejaké vyšetrovanie? Ak áno, tak Miki si zaručil miesto vo vláde aby mal imunitu? Je to celkovo zametené pod stôl. Dúfam, že sa tak nestane aj s touto Gorilou. Ale to je aj na nás, občanoch - nazabudnúť, pýtať sa a pripomínať. A najlepšie by bolo im to vo voľbách spočítať.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Súdy v Trenčíne odmietajú riešiť Galkovu kauzu odpočúvania

Obžaloba na bývalého šéfa Vojenského obranného spravodajstva Pavla Brychtu leží na súde od februára 2016. Najvyšší súd mu teraz prikázal konať.

KOMENTÁRE

Česi mieria do čiernej diery Európy. Všetko pre korunu

Je možné, že šanca ľahkého vstupu do eurozóny zmizne.

AUTO

Anketa o Svetové auto roka 2018 sa ponesie v znamení SUV

Posledný ročník vyhral Jaguar F-Pace.


Už ste čítali?