Ľudia, nebuďte stádo!

Autor: Albert Rikardovic | 4.12.2011 o 19:00 | (upravené 4.12.2011 o 20:18) Karma článku: 13,03 | Prečítané:  2053x

Máme za sebou turbulentné týždne, ktoré poukázali na naše nešťastné pomery nie len v politike ale dosť pravdepodobne aj v spoločnosti ako takej. Aká politika taký občan, resp. naopak, je v tejto chvíli veľmi strašidelnou ukážkou nás Slovákov.

Aby som bol presnejší, tak okrem padnutej hrdosti tajných služieb, padnutého pána z Kauflandu, ohrdnutých a možno aj pekne odpočutých mileniek a lá profesoriek, bejbinky a Kaliho s rozhovorom, ktorý by v prime time bol vypípaný a podľa kódexu diskutujúceho aj vyhviezdičkovaný, pokryteckých Hippokratov, ohrdnutých odborárov, Uhliarikovho "plánu B", tu máme ešte aj tých krásnych diskutérov na našich fórach.

Gali je dolu, len tak narýchlo. Toť len pred zopár hodinami, či dňami vysvitlo, že jeho antikorupčné služby sa už začali pohybovať aj vo vodách SDKÚ, čiže išlo sa už nad rámec antihranolových ťahov. Každý z tých diskutérov (a nielen z nich), ktorý sa pýtal, že čo to bol ten otlak zač, na ktorý to mal Galko stúpiť, tak ja Vám ich viem rovno pomenovať dva - jeden sa volá Saratov a druhý Partizán. Podľa abecedy by to bolo opačne. Zrazu sme našli aj hľadané priame prepojenie na to, že prečo pán Brontofúzik vyhlási, že odpočúvanie je akási silná káva. A potom aj Kali príde a povie si k tomu svoje, ale ešte predtým si povedal svoje aj bejbinke a tá ho na oslavu MDŽ asi nepozve.

Všetci stáli v jednom šíku, od Brontofúzika, cez ohrdnutú milenku až po Hranola, všetci unisono vyhlásili, že Kauflanďák je bakaný a musí sa odtrepať najlepšie na druhý koniec galaxie. Škoda len, že ešte aj tá, ku ktorej sme sa minulé voľby utiekali ako k záchrannému kolesu bola teraz tou najspravodlivejšou sudkyňou. A odhadom asi aj na niekoho neviditeľné ale veľmi silné nitky pripojenou.

Vraj je nemysliteľné to a to, napríklad že je novinár odpočúvaný alebo dokonca premiérka? No milá Dáma, ak sa Vám to faktže nepáči, lebo vraj demokratická spoločnosť takéto prvky v sebe absolútne nemôže mať, tak ste na veľkom omyle. Keď Vy alebo ktokoľvek z Vás tam hore má nejaké kontakty, ktoré mať nemá, tak ja o tom chcem vedieť, a ak má na Vás byť takto uvalené trestné oznámenie. So be it. Mne je to jedno. Nech si mňa odpočúvajú dňom aj nocou. Myslím si, že ako slušný človek sa nemám čoho obávať, žiadne zlé kontakty, žiadne prúsery.

Ale ľudia to akosi nezbadajú, ten ich všeobecný brainwashing funguje úžasne. Každému z nich tam hore je jasné, že ľudia prijímajú len to, čo evidentne oni sami nadiktujú a ktovie či ešte aj agentúrne správy nie sú rukopismi posluhovačov či už zo Súmračnej alebo inej chmúrnej adresy. Nečudujem sa potom slovaču, keď sa skutočne správa ako stádo. Presne také, aké z nás chcú mať.

Zopár tých, ktorí s tým chcú niečo robiť, priamo na najvyšších miestach, a zároveň s tým aj nejako začali, no skončili škaredo, avšak neprávoplatne osočovaní je bezútešným prejavom toho, že politická scéna je za horizontom a bohužiaľ my všetci sme tí vinní, lebo sme ju nechali tam dôjsť. Sebareflexia nechýba iba tým hore ale aj nám - stádu. Hovadina akou je presun ľudí, ktorí vykradli Ministerstvo obrany na tých tzv. otlakoch do Štátnych hmotných rezerv je už hádam tak viditeľnou ako nápis "Vezmi si ma!" na oblohe.

Ja neviem ľudia, to už je nutné vám to napísať každý deň na zrkadlo, keď si idete umyť zuby, že toto je niečo, vďaka čomu sa celá naša krajina dostane do takých výkalov, že už aj názov Augliášov chliev bude znieť ako rozkvitnutá lúka?

Ale čo sa ja tu čudujem, keď potom si pozriem fóra a diskusie. A je mi všetko jasné. Všetky tieto do očí bijúce veci všade naokolo a ja vidím obhajoby tej modrej strany, ktorá by farbu kľudne vymenila za červenú, čiernu, ružovú a kľudne aj priesvitnú keby jej to prinieslo všetky tie možnosti dosadenia ľudí ako teraz a rozohrávať hru, proti tým, ktorí (na ich škodu v demokraticky fungujúcom štáte na princípe slobodných volieb) sa dostanú do vládnych pozícií. Vraj nováčikovia to nezvládajú a príklad je aj ANO a pod. Dovoľte sa mi zasmiať. Títo vaši pochlebovači boli iní nováčikovia ako je terajšia nováčikovská generácia. Svet sa zmenil.

Tie obhajoby v príspevkoch, šak to hentí zelení marihuanisti povalili vládu, veď už majú nulový koaličný potenciál, tak načo im dávať hlas? Kristepanenanebesiach. To je videnie sveta asi ako keď si niekto povie - radšej si dám dnes klobásu a zajtra dostanem infarkt, ako by som si mal dať ozdravný šalát, ktorý je v rámci normálneho myslenia to, čo musím urobiť. A ten šalát si nedám len kvôli tomu, lebo chlapci v partii sa zo mňa budú smiať, že nie som správny chlapisko.

Krátkozraké videnie. Nič, nulový argument.

A potom prídu lekári. Tiež sú to vybabrané sviňuchy. Teda nie všetci, to skutočne nie, len tých zopár. Škoda, že tvoria nepríjemne veľké percento z celkovej lekárskej populácie. Nechcem nikoho z nich uraziť, ale urobím to. Kopnúť do niektorých z Vás je málo. Bolo vidno, že polke skutočne išlo iba o tie prachy, 300 bubákov a hneď boli stiahnuté výpovede. Núdzový stav je podľa vás vydieranie. Pre mňa je vydieranie, že kvôli vám by som na niektorých miestach na Slovensku nemohol ani prstom pohnúť bez strachu z toho, že ak sa zraním, tak nakoniec zhnijem v zatuchnutej nevybavenej nemocničnej izbe. Lebo pretransformovať ich nechcete. Škoda, že nemocnice, ktoré sú už transformované a sú v súkromných rukách sú asi jediné, čo fungujú s rozpočtovým prebytkom a nepotrebujú žiadne dotácie. To, že ich prevažne vlastní Penta je iná vec, dôležité však je to, že tento proces funguje.
Ktorýkoľvek z lekárov nech sa ani len neodváži oponovať, že má právo podať výpoveď. Áno, to máte, a ak vám to tak vadilo, tak ste to mali urobiť už dávno. Takéto masové (určite ničím inšpirované z Čiech) nie je ničím iným ako reálnym vydieraním. A ešte, keď to vpodstate oficiálne nazývate štrajkom.

Och, aby som nezabudol, ešte aj Popolvár ponúkol svoju hlavu ale keďže ten je asi v tej unisono agende, tak na neho ide iný meter. Darmo, že plán B a veci ako také neboli a vlastne ani nie sú.

Teraz už len lekár museli prijať podmienky, lebo spoločnosť bola nielen proti nim ale aj proti ich politicky neúspešnému pánovi vedúcemu. A teraz to idú dať na Ústavný súd. Ha! Aj napriek tomu, že vláda, resp. "vláda", vám tiež sľúbila splniť požiadavky.

Dobre dajte si to tam, ale až keď mi zaručíte, že za tých 300 éčiek za mesiac budem mať prinajmenšom fľašu dobrej minerálky u Vás pri príchode na prehliadku. Lebo Vy ste mojím zamestnancom. Platia vás moje dane. A keď vám už zvyšujem plat, aj keď nechcene, tak poprosím o nadštandardný výkon. Lebo učitelia by si také zvýšenie zaslúžili tiež (ak nie ešte vyššie, pretože len vďaka nim ste mohli prísť s tým diplomíkom a robiť si atestáciu).

Len tak naschvál, kto z Vás ľudia si pamätá ten srdcervúci príhovor Ohrdnutej pri (ne)schvaľovaní, keď sa  vyjadrila, že rada by dala lekárom peniaze ale nemá, že aj učiteľom, ale nemá. Ale na garancie eurovalu? Tak, na to má. Ale teraz si našla aj na vás. Hm, kde mali  tie peniaze, keďže zmena v rozpočte nebola, alebo aspoň ten hovadsky dobrý ekonóm, čo je náš aktuálny minister financií nič ale absolútne nič nerobí na to, aby prispôsobil veci skutočnej ekonomickej sutácii?

Takže milí diskutujúci. Ohovárajte sa medzi sebou, kričte na seba, ale prosím len o jedno. Fakt Vás poprosím, nebuďte stádo.

PS: okupácia? Pán neúspešný politický kandidát, to fakt? Ozaj? Takže naši tu pracovať nebudú, a keď si nájdeme pomoc inde, tak je to okupácia? Toto už je fakt dôkaz, že tu išlo len a len o politickú hru (ktovie z akých chmúrnych ulíc išla iniciatíva), a len a len o vydieranie. Ďakujeme, lekárski odborári, vyšvihli ste sa.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Súdy v Trenčíne odmietajú riešiť Galkovu kauzu odpočúvania

Obžaloba na bývalého šéfa Vojenského obranného spravodajstva Pavla Brychtu leží na súde od februára 2016. Najvyšší súd mu teraz prikázal konať.

KOMENTÁRE

Česi mieria do čiernej diery Európy. Všetko pre korunu

Je možné, že šanca ľahkého vstupu do eurozóny zmizne.

AUTO

Anketa o Svetové auto roka 2018 sa ponesie v znamení SUV

Posledný ročník vyhral Jaguar F-Pace.


Už ste čítali?